Suudi Arabistan Vizesi Hakkında

Suudi Arabistan’a seyahat edecek T.C. pasaport sahibi Türk vatandaşlarının pasaport türüne bakılmaksızın, Suudi Arabistan Devleti tarafından ülkeye girişlerinde Suudi Arabistan vizesine tabi edildiklerini bilmeleri gerekir. Ancak resmi görevle Suudi Arabistan’a giden resmi görevlilerden herhangi bir Suudi Arabistan vize ücreti talep edilmemektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu, 1 Haziran 2011 tarihinden itibaren vize başvuru işlemleri için çipli pasaport uygulamasına geçmiştir. Lacivert pasaportlar, Suudi Arabistan vize işlem başvuruları için kabul edilmemektedir. Suudi Arabistan’a turistik, ticari, çalışma veya aile ziyareti amaçlı seyahatte bulunacak kişilerin, seyahatlerinden en az 15 iş günü öncesinde başvuru yapmaları tavsiye edilir.

Kısa süreli Suudi Arabistan vize başvuruları, Suudi Arabistan Türkiye dış temsilciliğinin yetkili kıldığı seyahat acentaları üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple, Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara ve Suudi Arabistan Konsolosluğu İstanbul, Suudi Arabistan Turistik Vize başvuruları hariç Suudi Arabistan Ticari Vize, Suudi Arabistan Çalışma Vizesi ve Suudi Arabistan Hac/Umre vizesi başvurularını yetkili acenteler ile kabul etmektedir. Sadece Suudi Arabistan turistik vize başvuruları için doğrudan konsolosluk makamlarına müracaat edilmelidir.

Hac Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Müftülükten “XXX Yılı Hac’cı İçin Acenta Kayıt Yaptırabilir” Belgesi
2. En az bir yıl geçerli pasaport, (Boş Vize Sayfalı, Seyahat tarihi itibari ile 10 Yıldan eski olmayan pasaport)
3. Nüfus Cüzdanı arkalı önlü fotokopisi
4. 2 adet 4 x 6 ebadında beyaz fon ile çekilmiş vesikalık fotoğraf
5. Eşi ile gidenlerin evlilik cüzdanı fotokopisi veya vukuatlı kayıt örneği
6. Menenjit Aşısı Kartı
7. 45 Yaş altında yanlarında erkek mahremi ile gidecek (baba, öz amca, öz dayı öz abi v.b.) bayanların nüfus kayıt örneği ve Muvafakatname ve taahhütname gerekmektedir.
8. 45 Yaş altından yalnız gidecek bayanlar yanlarından gerçek erkek mahrem olmadıkça seyahate katılamazlar Anne veya Baba Pasaportuna kayıtla çocuklar mutlaka resimleri yapışmalı ve mühürlenmelidir.

Rezervasyon Yap
1
Rezervasyon yap
Rezervasyon Yap
Call Now Button