Gerekli Evraklar

1. Uçus tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli ve ÇİPLİ Pasaport,

2. TC Kimlik Numaralı Nüfus cüzdanının arkalı- önlü fotokopisi,

3. 2 adet vesikalık fotograf (Arka Fon Beyaz),

4. 45 yasinin altında esi ile gideceklerden evlilik cüzdan fotokopisi veya nüfus kayıt örnegi,

5. Çocuklari ile giden ailelerden her çocuk için nüfus müdürlügünden alinmis vukuatli nüfus kayit örnegi,

6. 45 yasinin altinda yalniz bayanlar yanlarinda birinci dereceden akrabasi olmadan Suudi Arabistan kanunlarina göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Babasi, Kayinpederi, 18 yasin üstünde erkek kardesi, öz amcasi veya öz dayisi ile gidebilirler. Bunlar için Noterden yaptirilacak olan Muvafakatname -Taahhütname ve her fert için ayri ayri nüfus müdürlügünden alinmis vukuatli nüfus kayit örneklerinin asillari gerekmektedir (bayan bayana kesinlikle mahrem olamaz),

Umre Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan Umre vizesi için umuma mahsus (bordo), diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gereklidir.

Umre seyahati için Suudi Arabistan vize prosedürleri yerine getirilmelidir. Suudi Arabistan Umre ve Hac vize başvuru işlemleri Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan Büyükelçiliği, konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Suudi Arabistan Umre vizesinin geçerlilik süresi 30 gündür. Umre ziyaretine belirli bir tarihte gidilme şartı olmayıp sayı olarak da herhangi bir sınırlaması yoktur. Umre ziyareti sırasında Kabe ziyaret edilir, Müslüman vatandaşlar vazifelerini yerine getirmiş olur.